Küçükçekmece Arçelik Buzdolabı Servisi

Küçükçekmece Arçelik Buzdolabı Servisi

ARÇELİK BUZDOLABI  SERVİS olarak kalitesi servis ağıyla hizmet vermekteyiz. Elemanlarımızı çekirdekten yetiştirmekteyiz. Servis  elemanlarımız önce çırak olarak işe başlarlar daha sonra kalfalık sınavlarına girerler. kalfalık sınavını kazanan elemanlarımız eğitip ustalık sınavına sokarız.  Ustalık sınavını kazanan elemanlarımız artık teknisyen olmuş ve bir kodları vardır artık. Elemanlarımız servise çıkmaya hazırlardır ve yanlarına çırak vererek hizmete başlarlar.  Arçelik olarak  daha sonra gerekli kurslar verir ve cihazların teknik özellikleri öğretilir.  Bu kurslar belli bir aralıkta verilmeye devam eder. Teknisyen olmak için elemanlarımız çok çaba harcamaktadır.  Kalitemizi teknik elemanlarımızın bu özverili çalışmasına borçluyuz.

BEYAZ EŞYA SERVİS olarak yılların tecrübesiyle hizmeti  vermekteyiz. Beyaz eşya sektörü lider markalardan biridir. Arçelik beyaz eşya sektörünün köklü firmalarından biridir. TÜRKİYEDE  beyaz eşya üretimini yapmaya başlayan ilk beyaz eşyadır.  Fabrikalarında o günlerden bu güne  ARÇELİK KLİMA, FIRIN,  ANKASTRE, ÇAMAŞIR MAKİNESİ, ANKASTRE MİKRODALGA, BULAŞIK MAKİNESİ, DERİN DONDURUCU, ANKASTRE OCAK, ANKASTRE FIRIN, BUZDOLABI, ANKASTRE BULAŞIK MAKİNESİ gibi ürünleri üretmektedir. İlk  buzdolabını üreten firmadır.

ARÇELİK SERVİSİ olarak buzdolabının çalışma prensibini anlatalım. Buzdolabı fişini prize takın fişe taktıktan sonra buzdolabı elektronik karta enerji gider. Buzdolabı açma kapama düğmesinden açılır açıldıktan yaklaşık on  beş dakika sonra elektronik kart motora elektrik gönderir ve buzdolabı MOTORU çalışmaya başlar. Motor çalışarak sistemdeki gazı dolaştırır ve gazı basınç borusu yardımıyla kondansere gönderir kondanserde ısınma meydana gelir. Kondanserden çıkan gaz filtre görevi gören ve cihazdaki nemi pisliği temizleyen drayere gelir.  Drayer gazı süzdükten sonra kılcal boruya gönderir. Kılcal borudan geçen gaz üst dondurucu kısmında bulunan evapta soğumaya başlar. Evapta soğuyan gaz evap fan motoru yardımıyla evaptaki soğukluğu çeker ve dondurucu kısmından soğutmaya başlar. Dondurucu kısmı soğuduktan sonra yine evap  fan motoru  yardımıyla soğukluk kanallar geçerek alt soğutucu bölme gider. Soğutucu bölmedeki damper termostatı ayarladığınız ayara göre alt soğutucu bölüm  soğutmaya başlar. Buzdolabı içine artık yiyecek doldura bilirsiniz. Yaklaşık yedi saat sonra tam olarak soğutmayı tamamlar. Buzdolabı dondurucu ayarı ayladığınız soğukluğa gelince otomatiğe geçer  MOTORU durur. Kapılarını açtıkça içerideki sıcaklık girer soğukluk azalır ve tekrar çalışmaya başlar kısaca soğutma prensibini anlattık.

 BUZDOLABI SERVİSİ olarak kısaca olarak buzdolabı MODELLERİNİ anlatacağız ilk modelimiz 2630 modeli bu model arçelilk kullanıcıları  tarafından çok istenen bir modeldir. Bir başka model 2487 modeli bu model alt soğutucu tarafı iyi soğutmasıyla bilinen bir modelidir. Bir diğer model 2476 modeli  özellikle kırsal kesimlerde çok istenen bir modeldir sebebi daha geniş olduğu için istenmektedir. Bir diğer model 5070 modeli bu modelin özelliği ise buzluk kısmı çok daha iyi soğutmasıdır. Bir başka model 2498 modeli bu model piyasada çok bulunmayan bir modeldir. Bir başka model ANKASTRE modeli her satıcıda bulamazsınız bu dolabı olmadan önce yerinizin bu dolap ölçüsüne uygun olması gerekmektedir aksi taktirde montaj yapılamaz. Bir diğer model a+ modeli eski dolaplara göre daha az elektrik harcayan bir modeldir.

BUZDOLABI ARIZALARI hakkında bilgiler vereceğiz ilk arızamız buzdolabı MOTORU çalışmıyor arızası motor çalışmıyorsa motora ana karttan enerji gelmiyor olabilir yada motor arızalanmış olabilir bunu için  bizi aramanız gerekmektedir. SERVİS ÇAĞRI MERKEZİ numarası 0212 472 99 99 dur. Bir başka arıza ARIZA ÜNLEM İŞARETİ arızası var ise buzdolabınız arızalanmıştır en kısa sürede bize ulaşın. Bir başka arıza buzdolabı ALARM VERİYOR arızası varsa dolap kapaklarınızı kontrol edin kapalıysa kokan yiyecek olup olmadığını kontrol edin yoksa bize bilgi verin gelip bakalım. Bir diğer arıza buzdolabı BOZULDU arızasının bir çok sebebi vardır dolabınıza elektrik geliyorsa zaman kaybetmeden bize ulaşın. Bir başka arıza BUZ ÇÖZME  arızası varsa buzdolabınızın eritici rezistanslarında sorun olabilir bu arıza için kayıt açtırın. Bir diğer arıza buzdolabı CONTASI iyi yapışmıyor arızası varsa conta içindeki mıknatıslar özelliğini yitirdiğinden iyice kapanmaz bunun için YEDEK PARÇA siparişi verilip geldiğinde değiştirilmesi gerekmektedir. Bir başka arıza buzdolabı ÇALIŞMIYOR arızası varsa motorunuza elektrik gelip gelmediğini kontrol edin gelmiyorsa bizi arayınız. Bir başka arıza buzdolabı CIZIRTI SESİ geliyorsa önce dolabınızın ayak ayarlarını kontrol edin dolabınız sallanıyorsa titreşim sesi olabilir titreşim sesi değilse bize ulaşınız. Bir başka arıza ÇOK SOĞUTUYOR ise buzdolabı ayarlarınızı düşürün arıza devam ederse bize ulaşın. Bir başka arıza ÇALIŞIRKEN SES ÇIKARTIYOR şikayetiniz varsa fan motorlarından bu ses yapabilir fan motorlarınızın değişmesi gerekmektedir. Bir başka arıza ÇALIŞIYOR SOĞUTMUYOR arızası var ise gaz kalmamış olabilir dolabınızda bunun için gaz dolumu yapılmalıdır gaz dolumu için bizi araya bilirsiniz. Bir başka arıza ÇALIŞIP HEMEN DURUYOR arızası var ise buzdolabınızın motoru veya elektronik kartı arızalı olabilir bunu  için bize ulaşın. Arçelik markasını tüm modellerine hizmet sunmaktayız.


İlçemizde hizmet verdiğimiz bölgeler Atakent, Atatürk, Beşyol, Cennet, Cumhuriyet, Fatih, Fevzi Çakmak, Gültepe, Halkalı, İnönü, İstasyon, Kanarya, Kartaltepe, Kemalpaşa, Mehmet Akif, Söğütlüçeşme, Sultanmurat, Tevfikbey, Yarımburgaz, Yenimahalle, Yeşilova

Hemen Servis Çağırın

;