Küçükçekmece Alarko Kombi Bakim Servisi

Küçükçekmece Alarko Kombi Bakim Servisi

ALARKO KOMBİ BAKIM SERVİSİ olarak hızlı bakım servisi hizmeti vermekteyiz. Kombilerin bir ev için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu yüzden kombi servis olarak bize iletilen her kayıta elimizden gelen en hızlı biçimde kullanıcıya ulaşmaya çalışırız. Evlerde yazın kombi arızalanması demek müşterinin sıcak su olmadığından banyo yapamaması demek bu bilinçle hareket etmekteyiz. Birde bu arızanın kışın ortasında yaptığını düşünün buz gibi bir evde oturmak zorunda kalırsınız birde evde çocuk varsa bu daha zor bir durum haline gelir bunun için çok daha fazla kullanıcıya yetişmeye çalışmaktayız. Bu bakım işlemini yaparken asla servis kalitesinden ödün vermemekteyiz. Servis olarak başarılı olmak istiyorsak bunun kaliteden geçtiğini bilmekteyiz. Bu anlayışımız sayesinde aranan servisler arasında yer almaktayız. Servis olarak teknikerlerimiz işinin en iyilerindendir. Teknikerlerimizin iş tecrübeleri sayesinde çok kısa sürelerde kombilerinizin bakımları yapılır. Serena  ve trendy başta olmak üzere tüm modellerin bakımlarını yapmaktayız.

 Bu yazımızda size ALARKO KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR hakkında bilgiler vereceğiz. Yıllık bakım için servis elemanlarımız evinize gelir. Kombi çalışmıyorsa sigortası kaldırılıp kombi çalıştırılır. Kombi normal çalışıyorsa tekrar sigortadan kapatılıp bakım işlemine başlanılır. Kombi alttaki temiz su giriş vanası kapatılır ve su doldurma musluğu açılarak kombinin genleşme tankındaki su boşaltılır. Su boşaldıktan sonra petek dönüş borusundaki tel fitre anahtar yardımıyla sökülür. Söküldükten sonra fitresi temizlenip tekrar yerine takılır. Bu işlemden sonra peteklere suyu basan sirkülasyon pompa motoru temizlenir. Pompa motoru temizlendikten sonra kapattığımız su vanası açılır kombiye su doldurma musluğu yardımıyla genleşme tankına su basılır ve bar göstergesi bir buçuk bar olunca tekrar musluk kapatılır. Su basma işleminden sonra gaz yanma odası açılır. Gaz yanma odasındaki alev oluşturan bujiler zımparalanır zımparadan sonra bürlür üzerindeki memeler tıkanmaya karşı temizlenir. Memelere temizlendikten sonra ana eşanjör temizlenir. Ana eşanjör temizlendikten sonra gaz yanma odası kapatılır. Kombi içindeki tozlar elektrik süpürgesiyle çekilir. Kombi genleşme tankındaki gaz miktarı saat yardımıyla ölçülüp bitmişse gaz takviyesi yapılır. Kombi sigortadan açılır petek konumuna alınır ve gaz ayarları kontrol edilir. Gerekli görülürse Alarko kombiye gaz ayarları yapılır. Kombi bakımı yapılmış olur servis teknisyenlerimiz tarafından bakım etiketi yapıştırılır.

 BAKIM VİDEOSU için https://www.youtube.com/watch?v=XNs5wlhh1UM seyredebilirsiniz. 

BAKIM ÜCRETİ yoğuşmalı modeli hariç diğer modeller için aynıdır. Bakım yaptırarak kombinizin ömrünü uzattığınızı unutmayın. Bakım yaptırırken gelen servis elemanının yukardaki işlemleri yapıp yapmadığını sorun. Kombi bakımı adı altında evinize gelip sadece içindeki tozları çeken kişilere kanmayın çünkü bu bakım değildir. Bu sadece sizin paranızı alan ama kombinize hiç faydası olmayan bir bakım olur. Bu bakım kombinizin arızalanmasının da önüne geçmez yani bakım parası verip bakımsız bir kombi kullanmış olacaksınız. Doğru yapılan kombi bakımı size ruhen rahatlık verecektir.  Yıllık bakım fiyatları için ustam servisten fiyat almayı unutmayın telefon numaralarımız 0212 472 99 99 – 0535 610 63 00 – 0544 472 99 98 dur.


İlçemizde hizmet verdiğimiz bölgeler Atakent, Atatürk, Beşyol, Cennet, Cumhuriyet, Fatih, Fevzi Çakmak, Gültepe, Halkalı, İnönü, İstasyon, Kanarya, Kartaltepe, Kemalpaşa, Mehmet Akif, Söğütlüçeşme, Sultanmurat, Tevfikbey, Yarımburgaz, Yenimahalle, Yeşilova

Hemen Servis Çağırın

;