Güngören Samsung Klima Servisi

Güngören Samsung Klima Servisi

SAMSUNG KLİMA SERVİS olarak deneyimli teknik elemanlarımızla hizmet vermekteyiz. Samsung klima bir çok sektörde olduğu gibi klima sektöründe de faaliyet göstermektedir. Samsung klima çok geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bu ürünler 9000, 12000, 15000, 18000, 24000 48000, salon tipi ve vrf sistemleri çeşitleri vardır. En çok aranan ve istenilen ürünü vrf sistemidir. Vrf sistemlerinin bu kadar aranması nedeni normal klimalara göre çok daha az enerji tüketmesi ve dışarda birçok dış ünite görüntü çirkinliği olmaması.

SAMSUNG KLİMA SERVİS olarak klima soğutmuyor ise olası sebepleri hakkında bilgi verelim. klimanızın sisteminde tıkanıklık olabilir. Tıkanıklık sebebi gazı azalmış veya bitmişse kompresör devamlı çalışacağından kompresör aşırı ısınır ve bu ısınmadan dolayı kompresör kendi içindeki yağı sisteme basar. Kompresördeki yağ normalde kompresör çalışırken ısınmamasını ve kompresör içindeki parçaların randımanlı çalışmasını sağlar. Klima sisteme bastığı bu yağ borulardan ve kondanserden geçerek dört yollu valfe gelir ve dört yollu valfi bu yağ tıkar. Dört yollu tıkanınca gaz dört yollu valfe kadar gelir ve orda kalış gaz kılcal boruya geçemediği için soğutma işlemini yapamaz. Klima tekrar soğutması için önce cihaz kumandadan kapatılır. Dört yollu valfi oksijen yardımıyla sökülür. Kompresör emiş borusu oksijen yardımıyla sökülür ve yağı tamamlanır. Kompresör yağı tamamlandıktan sonra kondanser gaz basılarak içindeki yağ temizlenir. Kondanserdeki yağ temizlendikten sonra oksijen yardımıyla dört yollu valfin yenisi takılır. Sistemde yağ kalıp kalmadığını emin olmak için klima dış ünitedeki dönüş borusu sökülür ve klimaya biraz gaz verilerek dönüş borusundan gazın gelip gelmediği kontrolü yapılır. Klima dönüş borusundan gaz gelirse sistemde yağ kalmamış anlamına gelir ve dönüş borusu tekrar yerine takılır. Klima vakuma bağlanır ortalama bir saat vakumda kaldıktan sonra kilosu kadar teraziyle gaz verilir ve klima çalıştırılır. Klima çalıştıktan sonra soğutma işlemini yapmaya başlar. 


İlçemizde hizmet verdiğimiz bölgeler Akıncılar, Abdurrahman Nafiz Gürman, Gençosman, Güneştepe, Güven, Haznedar, Mareşal Fevzi Çakmak, Mehmet Nezih Özmen, Merkez, Sanayi, Tozkoparan

Hemen Servis Çağırın

;