Esenyurt Vaillant Kombi Servisi

Esenyurt Vaillant Kombi Servisi

VAİLLANT KOMBİ SERVİS ustam servis olarak yılların tecrübesiyle hizmet vermekteyiz. Vaillant olarak değiştirdiğimiz her parçaya 1 yıl garanti verilmektedir. Ustam servis tarafından değişen parça orjineli ile değiştirilir. Vailllant kombi kışın ısıtma performansı olarak diğer rakiplere göre fark yaratmaktadır. Uzun yılların vermiş olduğu alman teknolojisiyle kombilerini sürekli geliştirmektedir.

VAİLLANT SERVİSİ olarak kısaca kombi çalıştırılmasını anlatalım. Açma kapama sigortasından açılır açma kapama düğmesini on konumuna alınır kombi kullanıma hazırdır kullanmadan önce kombinizin su göstergesi kontrol edilir. Kombi su göstergesi bir buçuk iki arasında olmalıdır. Su göstergesi bir buçuk barın altındaysa kombi arıza verir bu arıza kırmızı ışık veya ekranda hata kodu olarak görülür. Bu hatayı gidermek için kombinizin altındaki su doldurma musluğunu açarak kombiye su basma işlemi yapılır. Su göstergesi iki bara gelince su doldurma musluğu kapatılır. Eğer kapatamazsanız su üç bara gelirse göstergesi emniyet ventili devreye girer ve kombiniz su akıtır tekrar bir buçuk bara suyu düşürmeniz gerekir bunu da emniyet ventilini üstündeki çevirme yerinde yapabilirsiniz. Kombi su seviyesi ayarlandıktan sonra resetleme işlemi yapılır. Su basıncı normalse herhangi bir musluktan sıcak su açıldığında kombi akış türbini dönmeye başlar ve elektronik karta suyun açıldığı sinyali verir. Kart türbinden aldığı sinyalle önce kombi hava purjörü yardımıyla fan motoruna komut verir ve fan motoru çalışmaya başlar. Elektronik kart fan motorundan sonra devir daim pompası devreye sokar. kombi ateşleme için ateşleme bujisine enerji verir daha sonra gaz valfi devreye girer ve yanma odasına gaz gönderir yanma odasında alev oluşur. Oluşan bu alevi iyonizasyon elektrotu algılar ve karta sorun olmadığını ve işleme devam etmesi için sinyal gönderir. Kart ateşleme  bujisine verdiği enerjiyi keser. Kombi yanma odasını üstünde bulunan ana eşanjörden geçen su ısınır oradan üç yollu motor gelir. Isınmış olan suyu musluk kısmına göndermek için plaka eşanjörüne gönderir. Kombi boru yardımıyla suyu musluğa gönderir ve musluktan sıcak su olarak akar kombi arızalı için bize ulaşabilirsiniz.

Arıza kodları kombilerde arıza bulmak için arıza kodları çok işe yaramaktadır o yüzden ekrandaki arıza kodunu iyi bakmak gerek.

Yedek parça kombi yedek parçaları için servisimizden fikir ve fiyat öğrenebilirsiniz.

Su basma su basmak için attaki gri renkteki musluğu çevirin ve iki bara yaklaşınca tekrar açtığınız yönün tersine kapatın.

Açma kombi açmak için açma düğmesini on konumuna alın.

 Ayarı çok basittir istediğiniz sıcaklığı ayarlamanız yeterlidir.

Arıza ışıkları yanıyorsa kombiniz çalışamıyor ve arızalanmış demektir.

Ateşlemiyor ateşleme bujileri tozlanmış olabilir. Tozların temizlenmesi gereklidir.

 Bar ayarı nasıl yapılır Kombi bar ayarı alttaki su doldurma musluğuyla yapılır ve bir buçuk iki bar arası olmalıdır.

Bakım ailenizin sağlığı için çok önemlidir. Zamanında yapılmayan kombi bakımı sizi zehirleyebilir.

Çalışmıyor kombi çalışmıyorsa elektronik kart sıcak su devresinde arıza olabilir

Çağrı merkezi 0212 472 99 99

Çalışıyor su ısıtmıyor akış türbini arızalanmış olabilir. Arızalanmış ise yenisinin takılması gerek.

Çalışırken ses yapıyor fan motorunuz balans yapmış olabilir buda aşırı ses olarak duyulur

f28 arızası ekranında f28 yazısını görüyorsanız kombiniz ateşleme yapmıyor demektir.

f1 arızası kombi ekranında bu arıza görülürse kalorifer tesisatına giden dönüş borusundaki sensör arızası demektir.

f75 arızası kombi dijital ekranda bu kod görünüyorsa basınç Sensörü meydana gelen farkı algılamıyor İse bu hata görülür.

f22 arızası kombinizin ekranında bu yanıp sönüyorsa cihazda su kalmadığını basıncın sıfırlandığını göstermektedir.

f24 hatası kombinizin bir buçuk bar olması gereken su bitmiş veya çok az kalmış demektir.

f26 arızası kombiye 220 v gelmesi gereken elektriğin doğru orantıda gelmediğini bildiren hatadır.

f 36 arızası kombiniz yanma sonrası meydana gelen atık gazın dışarı atılamadığını belirten uyarı kodudur.

f29 arızası kombi çalışır vaziyette iken alev söndüğünde zaman kart arızayı alğılar ve ekranda bu hava gösterir.

f 62 arızası kombi ana kartınızın arılandığını belirten arıza kodudur.

f64 arızası kombi tesisatındaki suyun hem dönüş hem de gidişini ölçerek doğru olup olmadığını kontrol eden sensörün arızalanması demektir.


İlçemizde hizmet verdiğimiz bölgeler Ardıçlıevler, Atatürk, Cumhuriyet, Çakmaklı, Esenkent, Fatih, Güzelyurt ,(Haramidere), İncirtepe, İnönü, İstiklal, Mehterçeşme, Merkez, Namik Kemal, Örnek, Pınar, Saadetdere, Sanayii, Talatpasa, Yenikent, Yeşilkent

Hemen Servis Çağırın

;