Esenyurt Mitsubishi Klima Servisi

Esenyurt Mitsubishi Klima Servisi

MİTSUBİSHİ KLİMA  SERVİSİ olarak hızlı servis anlayışıyla hizmet vermekteyiz. Mitsubishi klima özellikle yaz aylarında ev ve iş yerlerimizde rahatça çalışmamızı ve oturmamızı sağlayan mükemmel bir cihazdır. Dışarısı ne kadar sıcak olursa olsun kumandadan soğuk kısmına yani cool kısmına alındığında iç ünite kartı dış üniteye komut verir. Dış ünite devreye girer ve içerideki üniteden bize buz gibi hava üfler. Dışarının sıcaklığı ne olursa olsun soğutmada kullandığı kaliteli parçaları sayesinde bundan etkilenmez.

MİTSUBİSHİ ELECTRİC KLİMA  SERVİSİ olarak siz değerli kullanıcılara şu değerli bilgiyi verelim. Klimalar bir çok yararı olduğu gibi bir zararı da vardır. Özellikle küçük çocuklarda bir takım hastalıklara neden olabilir. Peki bu hastalıklara yol açan şey nedir. Klimalarda bildiğiniz gibi fitreler vardır bu fitreler düzenli temizlenmediğinde bakteri üretir. Bu bakteriler klima çalıştığında iç ünitedeki fan motoru yardımıyla ortama gönderir. kirli bakterili havayı çeken çocuklarda hastalıklar görülebilir sizde  ailenizin sağlığı için düzenli bir biçimde bakım işlemlerinizi yaptırın.

MİTSUBİSHİ ELECTRİC KLİMA piyasada lider markalardan arasında olmasında klimalarının çok sıcak havalarda bile soğutma performanslarının değişmemesi ve istenilen soğukluğu vermesidir. Piyasada müşterilere en çok seçenek sunan markaların başında gelmektedir. Piyasada 9000 , 12000 , 15000 btu, 18000 btu, 24000 , 48000 btu, salon tipi, vrf , vrv gibi seçenekleri vardır. Özellikle vrf iş yerleri ,oteller, hastaneler, devlet daireleri gibi yerlerde çok tercih edilmektedir. Vrf klima avantajları arasında en önemlisi her odada ayrı ayrı iç ünite ve dış ünite alması yerine tek bir dış üniteden tüm iç üniteleri yönetmek. JAPON teknolojisini en  iyi kullanan klima markalarımdan biridir. Özellikle bazı modelleri klima hava üfleme ağızından eksi derecelere yakın soğukluk üflemektedir. Bu özelliği sayesinde kurulduğu yerlerde çok verim alınmaktadır. Piyasada çok tutulmasında bu özelliğinin de etkisi vardır. Kendine özgün tasarladığı cihazlarla müşteri hitap etmektedir. Klima kumandadan cool konumuna alın birkaç dakika sonra klima çalışmaya başlar bulunduğu ortamı çok kısa sürede serinletir. Yanına yaklaştığınızda yüzünüze adeta kutuplardaymış gibi soğuk hava verir. Bu performansı vermek için yıllarca klimaları üzerine yatırımlar yapmıştır. Bu yatırımları sayesinde ürünlerini çok geliştirmiştir. Bu sayede piyasada kalitesiyle aranan lider markalardan biri haline gelmiştir. Servis olarak  verdiğimiz hizmetler

Sesli çalışıyor klima sesli çalışıyorsa fan rotorunda pislik olabilir pislik temizlenir klimanız normal sesine kavuşur.

Soğutmuyor klima kılcalında tıkanıklık varsa bu kılcaldan gaz geçmez ve klimanız soğutma işlemini yapamaz.

Motor değişimi klima motorunun bağlantı soketi sökülür ölçü aletiyle sargı uçları kontrol edilir daha sonra klima motor sökülür.

Bakım tüm cihazlarda olduğu gibi klimalarda da verimli çalışması için her sene yapılması gereklidir.

Arızaları ve arıza kodları klima içinde her hangi bir parça görevini yerine getiremeyecek duruma gelmişse klima arıza kodu verir.

Montaj klima montajında klimanın basınç borusu takılır. Basınç borusu takıldıktan sonra yerine oturtturulur.

Dış ünite montajı klima montaj ayakları yerleştirilir. Yerleştirildikten sonra sağlamlık kontrolü yapılır.

Gaz basımı klimaya gaz basmadan önce gaz ölçüm saati dönüş borusuna takılır. klimanın gazı ölçülür.

Akıllı kumanda kodları klimalarda akıllı kumanda cihazın elektronik kartının arızalı olup olmadığı tespiti içinde kullanılır.

Klima arıza nedenleri farklı farklı olabilir  en çok   karşılaştığımız arızalar aşağıdaki arızalardır.

Çalışmıyor klimanız çalışmıyorsa klimanızın iç ünite kartı arızalı olabilir .İç ünite kartı değişince sorun çözülür.

Çalışıp soğutmuyor klima çalışıp soğutmuyor ise klima iç ünite evabı tıkalı olabilir tıkalık açılıp yeniden çalıştırınız.

Su akıtıyor klimanız su akıtıp yerlerinizi ıslatıyorsa drenaj tavasında delik olabilir bu delik tamir edilip sorun çözülür

Dış ünite çalışmıyor klima dış ünite çalışmazsa motor bağlantı soketleri yanmış olabilir soketler kontrol edilir soketler yanmış ise yeni soket takılır.

Soğuk üflemiyor klima gaz miktarı azalmış olabilir eğer gaz miktarı azalmışsa gaz takviye yapılır.

Arıza veriyor klimanız arıza veriyor sistem üzerinde bir sorun var demektir. Bu sorun her şeyden olabilir.


İlçemizde hizmet verdiğimiz bölgeler Ardıçlıevler, Atatürk, Cumhuriyet, Çakmaklı, Esenkent, Fatih, Güzelyurt ,(Haramidere), İncirtepe, İnönü, İstiklal, Mehterçeşme, Merkez, Namik Kemal, Örnek, Pınar, Saadetdere, Sanayii, Talatpasa, Yenikent, Yeşilkent

Hemen Servis Çağırın

;