Esenyurt Demirdöküm Kombi Servisi

Esenyurt Demirdöküm Kombi Servisi

İstanbul Demirdöküm kombi servisi olarak yılların vermiş olduğu tecrübeyle hizmet vermekteyiz. Demirdöküm kombi kalitesiyle diğer markalara göre çok daha uzun süre kullanım ömrü vardır. Markanın Aden, Kalisto, Neva, Atron, Nepto, Nitro, Nitromix, Star ve yoğuşmalı modelleri vardır. Servis olarak bu yazımızda kombi hakkında bilinmesi gereken birçok konuyu açıklayacağız.

DEMİRDÖKÜM KOMBİ AYARLARI

Kombinizde açma kapama düğmesi petek sıcaklığını ayarlama düğmesi ve musluk suyunu ayarlama düğmesi vardır. Ayrıca bazı modellerde reset düğmesi de vardır. Açma kapama düğmesi cihazı açmanızı sağlar petek düğmesi peteklerdeki sıcaklığın derecesini ayarlar musluk suyu ayarlama düğmesi musluktan akan suyun sıcaklığını ayarlar. Reset ise beklenmedik bir sebepten cihaz arızaya geçerse kartı hatadan çıkarmaya yarar.

DEMİRDÖKÜM KOMBİ

Kombi gaz vanası açılır daha sonra sigortası kaldırılır ekrandan cihaz açılır. Su seviyesi kontrol edilir 1.5 altında ise alttaki doldurma musluğu açılarak su takviyesi yapılır. Cihazınız kullanıma hazırdır istediğiniz sıcaklık ayarlarına göre çalışmaya başlar. Cihaz çalışmaya başlarken ilk olarak fan motoru çalışır içeride yanmamış gaz olup olmadığının ve dışarıdan oksijenin gelip gelmediğinin kontrol eder. Bir sorun yok ise elektronik kart sırasıyla gaz valfine daha sonra ateşleme elektrotuna komut verir ve yanma odasında yanma oluşur. Yanmada oluşan karbon monoksiti fan motoru baca yardımıyla dışarı atar. Bu şekilde kombi peteklerde istenilen ısıya gelene kadar sıcak suda musluğu kapatana kadar çalışmaya devam eder. Tekrar çalışacağı zaman aynı işlemleri tekrar eder herhangi bir sorun oluşursa cihaz hataya girer ve ekranda hata kodu görülür.

DEMİRDÖKÜM KOMBİ ARIZA KODLARI

Her modelin arıza kodu ve anlamları farklıdır. Cihazınız hata veri kodu veriyorsa ilk yapmanız gereken evinizde gazın olup olmadığının kontrolünü yapmak bunu da ocağınızı açarak kontrol edebilirsiniz. Gazla ilgili sıkıntı yoksa cihazınızın bar göstergesini kontrol edin 1.5 bardan düşükse su takviyesi yapın. Suyla ilgili bir sıkıntınızda yoksa cihazı önce bir resetleyin düzelmezse veya düzelim tekrar yine aynı hatayı verirse bizimle iletişime geçin.


İlçemizde hizmet verdiğimiz bölgeler Ardıçlıevler, Atatürk, Cumhuriyet, Çakmaklı, Esenkent, Fatih, Güzelyurt ,(Haramidere), İncirtepe, İnönü, İstiklal, Mehterçeşme, Merkez, Namik Kemal, Örnek, Pınar, Saadetdere, Sanayii, Talatpasa, Yenikent, Yeşilkent

Hemen Servis Çağırın

;