Esenyurt Buderus Kombi Bakim Servisi

Esenyurt Buderus Kombi Bakim Servisi

BUDERUS KOMBİ BAKIM SERVİSİ olarak yılların vermiş olduğu tecrübeyle bakım servisliği yapmaktayız. Alanında uzman teknik personelimizle hizmet vermekteyiz. Kombi servisi olarak personelimize sürekli eğitim vermekteyiz. Bu eğitimler sayesinde uzman ekiplerimiz bilgilerini sürekli güncel tutmasını sağlar.

BUDERUS KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR hakkında faydalı bilgi vereceğiz. Ustam servis tarafından gelen uzman teknikerlerimiz önce kombinizi çalıştırırlar. Kombi çalışmasında bir sıkıntı yoksa kombi kapatılır. Kombi kapatıldıktan sonra fan motoru fırça yardımıyla temizlenir. Temizlendikten sonra elle çevrilerek balans sesi kontrol edilir gerekirse pas sökücü sıkılarak yatakları temizlenir. Fan motoru temizlendikten sonra genleşme tankının gaz seviyesi özel aletle ölçülür. Gerekli görülürse kombinin tankına gaz takviyesi yapılır. Genleşme tankından sonra kombi su girişindeki vana kapatılır sıcak su açılarak buderus kombi içindeki su boşaltılır. Su boşaltıldıktan sonra petek dönüş fitresi yerinden sökülüp çeşmede temiz su yardımıyla temizlenir. Fitresi temizlendikten sonra tekrar yerine takılır ve sıra sirkülasyon pompasına gelir.  Sirkülasyon pompası arka vidası tornavida yardımıyla sökülür yatakları açılır.  Sirkülasyon pompasından sonra kombinin yanma bölmesindeki tozlar temizlenir. Temizleme işlemi bittikten sonra gaz yanma odası sökülür ana eşanjör temizlenir. Ana eşanjör temizlendikten sonra ateşlemeyi yapan bujiler zımpara yardımıyla temizlenir. Bujiler temizlendikten sonra gaz yanma odası kapatılır. Su basmak için su doldurma musluğu açılır bir buçuk bara kadar su basılır. Su basma işleminden sonra kombi çalıştırılır gaz yanma ayarları kontrol edilir gaz ayarlarında sorun varsa kısık ve yüksek alev ayarları yapılır. Bu işlemden sonra kombi bakımı bitmiş olur servisimizin bakım yapıldığına dair tarihli bakım etiketi yapıştırılır. 

 BAKIM VİDEOSU için https://www.youtube.com/watch?v=wpyJdMe15jI&t

BUDERUS KOMBİ BAKIM ÜCRETİ için servisimizin belirlediği bir ücret vardır. Bakım yaptırmanız kombi içinde çalışan parçaların bakımı yapıldığından özellikle kışın çok çalışmadan dolayı arıza vermez. Kombi bakımı zamanında yapılması kombi ömrünü uzatmaktadır. Kombinizin ömrünü uzatmak istiyorsanız zamanda yaptırın. Kombi bakımını bu işten anlamayan ehliyeti olmayan kişilere yaptırırsanız gerçek bir bakım yaptırdığınız anlamına gelmez. Kombi bakımı içindeki tozları almaktan ibaret değildir kombi bakımının amacı çalışan ve yıpranan parçaların bakımının yapılmasıdır. Zamanında yapılmazsa parçalarının arızalandıktan sonra yapılması maliyetini arttırır. Kombi bakımı yaparak sizde evinizde rahat rahat uyuyun. 


İlçemizde hizmet verdiğimiz bölgeler Ardıçlıevler, Atatürk, Cumhuriyet, Çakmaklı, Esenkent, Fatih, Güzelyurt ,(Haramidere), İncirtepe, İnönü, İstiklal, Mehterçeşme, Merkez, Namik Kemal, Örnek, Pınar, Saadetdere, Sanayii, Talatpasa, Yenikent, Yeşilkent

Hemen Servis Çağırın

;