Esenyurt Baymak Kombi Bakim Servisi

Esenyurt Baymak Kombi Bakim Servisi

BAYMAK KOMBİ BAKIM SERVİSİ olarak yılların vermiş olduğu iş tecrübemiz ile ustam servis adında hizmet vermekteyiz. Baymak markasında baxi, yoğuşmalı, lambert, eco4,falke, idee, luna kombi servisliği yapmaktayız. Kombi servisi olarak yapmakta olduğumuz işin ciddiyeti bilerek buna göre hareket etmekteyiz. Servis olarak son teknolojik ekipmanlarla bakım hizmeti vermekteyiz.

 Kombi bakım servisi olarak size BAYMAK KOMBİ YILLIK BAKIMI NASIL YAPILAR hakkında bilgiler sunacağız. Kombi açma kapama şalterinden önce petek konumuna alınır ve kombi çalıştırılır. Çalıştırıldıktan sonra kombi herhangi bir sorun görülmez ise kombi bakım işlemine başlanır. Kombi alttaki su giriş hortumundaki vana kapatılır vana kapatıldıktan sonra her hangi bir çeşmeden sıcak su açılır. Kombi içindeki su bittiğinde genleşme tankının içindeki gaz saatle ölçülür. Gaz saatinin gösterdiği basınca göre gerekli görülürse gaz takviyesi yapılır. Genleşme tankından sonra peteklerde suyun dolaşmasını sağlayan sirkülasyon pompa motoru arka vidası sökülüp sıkışıklık varsa açılır. Sirkülasyon pompa motoru temizlendikten sonra altındaki kalın petek dönüş borusu üzerindeki fitre anahtar yardımıyla sökülür. Fitre dışarda fırça yardımıyla temizlenir ve daha sonra fitresi tekrar yerine takılır. Fitreden sonra karbon monoksit gazını dışarı atan fan motoruna sıra gelir. Fan motoru fırça yardımıyla yatakları temizlenir. Yataklar temizlendikten sonra elle fanın balan ayar kontrolü yapılır gerekli görülürse kombi fanı yağlanır. Fan motorundan sonra gaz yanma odası tornavida yardımıyla sökülür. Gaz yanma odasındaki gaz veren enjektörler temizlenir. Enjektörden sonra ateşlemeyi yapan bujiler zımpara yardımıyla temizlenir. Bujilerden sonra ana eşanjör temizliği yapılır ve gaz yanma odası kapatılır. Gaz yanma odası kapatıldıktan sonra prostat anahtar hortumları çıkartılarak temizlenir. Kombi içindeki tozlar temizlenir ve daha sonra kombi su doldurma musluğu açılarak kombinin genleşme tankına su basılır. Su basıncı bir buçuk bara gelince su doldurma musluğu tekrar kapatılır. Kombi açma düğmesinden açılıp kombi çalıştırıp gaz ayarları kontrol edilir gerek görülür ise kısık alev ayarı yapılır. Bu işlemden sonra kombi bakımı yapılmış olur. 

BAKIM VİDEOSU için https://www.youtube.com/watch?v=6gMkqGn2AIY&t izleye bilirsiniz.

Kombi bakımı bittiği için bakım etiketi yapıştırılır buradan kombi bakım tarihlerinizi kendinizde takip edebilirsiniz. Kombi bakımı yıllık yaptırmanız kombinizin sürekli çalışan parçalarının daha uzun süre arızalanmadan çalışmasını sağlar. Bakım yaptırarak kışın ortasında arıza yaparak mağdur olmanızın önüne geçer. Yıllık düzenli bakım yaptırarak kombinizin kullanma ömrünü uzatabilirsiniz. Kombilerin ömrü üretilen parçaların ömrü kadar olsa da kullanım biçimi ve bakımı düzenli yaptırmanıza bağlıdır. Aynı model bir kombiyi bir kullanıcı yirmi yıl kullanırken baymak kombi bakım yaptırmayan kullanıcı ise on yıl sonra kombisini değiştirmek zorunda kalabiliyor. Kombi bakımı işinde uzman olmayan kişilere yaptırmanız kombinizin ömrünü uzatmak yerine kısalta bilir. Gerçek bir kombi bakım yukarıda yazdığımız gibi yapılmalıdır. Kombi bakımı böyle yapılmıyorsa bizi arayın gelip kombi bakımını yapalım.

BAYMAK KOMBİ BAKIMI ÜCRETİ firmamız tarafından  yoğuşmalı modeller hariç aynıdır. Servisimizi arayarak bilgi alabilirsiniz telefon numaralarımız 0212 472 99 99 – 0535 610 63 00 – 0544 472 99 98 dir.


İlçemizde hizmet verdiğimiz bölgeler Ardıçlıevler, Atatürk, Cumhuriyet, Çakmaklı, Esenkent, Fatih, Güzelyurt ,(Haramidere), İncirtepe, İnönü, İstiklal, Mehterçeşme, Merkez, Namik Kemal, Örnek, Pınar, Saadetdere, Sanayii, Talatpasa, Yenikent, Yeşilkent

Hemen Servis Çağırın

;