Esenyurt Arçelik Klima Servisi

Esenyurt Arçelik Klima Servisi

ARÇELİK KLİMA SERVİS olarak yılların vermiş olduğu tecrübeyle klima servislik hizmeti vermekteyiz. klimalar hayatımıza girdiğinden beri ev ve işyerlerimizin vazgeçilmezlerinden olmuştur. Klimalar yazın çok sıcak havalarda kuruldukları yeri soğuturken kışında aynı klima soğuklarda ısıtma işlemini yapmaktadır.  Arçelik klimalar daha çok yazın soğutma için kullanılsada kışın ısıtma içinde kullanılır. klima keşif işlemi klima montajından önce yapılır bunun yapılma sebebi klimanızın çalışacağı ortamın soğutmak için en ideal btu takılması.

 ARÇELİK KLİMA takıldıktan sonra müşterilerimiz bakım yaptırmalıdırlar. Klimalar performans olarak siz değerli müşterilerimizi memnun etmek üzerine tasarlanmıştır. Arçelik klima piyasada çok tutulan bir klima markasıdır. Özgün tasarımı sayesinde diğer klima markaları arasında fark yaratmaktadır. Bu farkı yaratmak için yılların vermiş olduğu tecrübeyi kullanarak müşterilere kaliteli klima sunmuştur. Arçelik klima diğer markalardan ayıran bir özelliği de klimaların çok iyi soğutmasıdır. Arçelik klima üzerine yatırım yaparak çok daha teknolojik ürünler üretmiştir. Ürün yelpazesini her geçen gün daha da genişlemektedir. Bu sayede müşterilere klima seçerken çeşitlilik sunmuştur. Ustam servis olarak hizmetlerimiz

Montajı  için ilk önce klimanın kurulacağı yer tespit edilir daha sonra iç ünite taşıma saçı ayarlanır ve matkapla delinir.

Dış ünite montajı için Dış ünite ayakları birbirlerine geçirilerek somunlu vidaları takılır. Ayaklar ayarlandıktan sonra vida yerleri matkapla delinir.

Gaz basımı gaz basma işlemine başlamadan önce cihazın sistemdeki havayı almak için vakum motoru takılır ve 1 saate yakın vakum yapılır. Vakum yapıldıktan sonra cihazın gazına göre kaç kilo gaz alıyorsa terazi yardımıyla verilir.

Motor değişimi klima motoru değiştirmeden önce klima sisteminin içindeki gaz çıkartılır. Gaz çıkarma işlemi bittikten sonra oksijen yardımıyla motor boru kaynakları sökülür. Yerine yeni motor takılır.

Bakım klima bakımı klimanızın daha verimli ve sorunsuz çalışması için yapılmalıdır. Klima bakımı yılda bir mutlaka yapılmalıdır.

Arızaları ve kodları klimalarda çeşitli arıza kodları vardır. Ekranda bu kodları görülürse klimanızda bir sorun olduğunu ve soğutma işlemini yapmayacağı anlamına gelir

Akıllı kumanda ve kodları klimalarda elektrik gidip gelmelerinde elektronik kartları arızalanır. Bu elektronik kartları bazıları bulunmadığından bunların yerlerine akıllı kumandalar takılır.

Klima arızaları arasında birçok arıza vardır bunlardan en çok karşılaştığımız bazı arızalar aşağıdaki arızalardır.

Çalışmıyor klima çalışmıyor arızasında motor arızalı olabilir bunu anlamak için motor soketi sökülür söküldükten sonra motor uçlarında yanık olup olmadığı kontrol edilir.

Çalışıp soğutmuyor klima çalışıp soğutmuyorsa klimanızın gazı bitmiş olabilir klimanıza gaz vermeden önce klima sistem içindeki gaz kontrol edilir.

Su akıtıyor klimanız su akıtıyor ise drenaj hortumunuz tıkanmış olabilir. Klima drenaj hortumunuz açılır

Dış ünite çalışmıyor klima dış ünite çalışmıyor ise iç ünite ve dış ünite arasındaki iletişimi sağlayan kablo kopmuş olabilir

Sesli çalışıyor klima sesli çalışıyor ise kompresör motorunuzun pistonları aşınmış olabilir. Eğer motor pistonları aşınmış ise motorunuzun değişmesi gereklidir.

Soğutmuyor klima çalışıp soğutmuyorsa klimanızın gazı bitmiş olabilir klimanıza gaz vermeden önce klima sistem içindeki gaz kontrol edilir.

Soğuk üflemiyor klimanız soğuk üflemiyor ise iç fan motorunuz bozulmuş olabilir. Fan motoru arızalı olan sökülüp yerine yenisi takılmalıdır.

Arıza veriyor klimanız arıza veriyorsa demek ki klimanız çalışmıyor ve soğuk hava vermeyecektir.


İlçemizde hizmet verdiğimiz bölgeler Ardıçlıevler, Atatürk, Cumhuriyet, Çakmaklı, Esenkent, Fatih, Güzelyurt ,(Haramidere), İncirtepe, İnönü, İstiklal, Mehterçeşme, Merkez, Namik Kemal, Örnek, Pınar, Saadetdere, Sanayii, Talatpasa, Yenikent, Yeşilkent

Hemen Servis Çağırın

;