Bahçelievler Bosch Kombi Bakim Servisi

Bahçelievler Bosch Kombi Bakim Servisi

BOSCH KOMBİ BAKIM SERVİSİ olarak üstün hizmet anlayışıyla hizmet vermekteyiz. Yoğuşmalı ve classic plus modelleri başta olmak üzere tüm modellere bakım ve tamir hizmeti yapmaktayız. Yılların verdiği tecrübeyi ve iş bilgisini kullanmaktayız. Elemanlarımız ilk olarak iş tecrübeleri konusunda sözlü olarak imtihana sokulur. Sözlü imtihan bittikten sonra yazılı imtihana girerler. Bu imtihan sonuçlarını değerlendirip elemanlarımızın eksikleri tespit edilir. Bu eksikleri giderene kadar elemanımız yardımcı eleman olarak çalışmaya devam eder. Bir sonraki sınavda tekrar elemanımız değerlendirilir. Bu değerlendirme sonucu geçer not alırsa bakım teknisyeni olur. Teknisyen olduktan sonra uygulama eğitimine gönderilir. Uygulama eğitiminden sonra araç verilerek bölgeye servise gönderilir. Servis olarak belli aralıklarda kurslarımız devam eder elemanlarımız bu kurslar sayesinde kendilerini geliştirirler. Müşteri memnuniyeti bizim için ön önemli kriterdir.

 Bu yazımızda size BOSCH KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR hakkında bilgiler sunacağız. Kombi bakımı için önce kombiniz kapalıysa petek konumuna alınıp çalıştırılır. Çalışmasında bir sıkıntı yoksa tekrar sıfır konumuna getirilip kapatılır. Kombi içi açılır sirkülasyon pompa motoru arkadan tornavida yardımıyla sökülür ve yataklarında sıkışma olup olmadığı kontrol edilir. Kontrolden sonra tekrar sirkülasyon pompa motoru vidası yerine takılır. Pompa motorundan sonra gaz yanma odası vidaları sökülür ana eşanjör temizlenir. Eşansör iyice temizlendikten sonra gazı veren enjektör memeleri ağızları temizlenir. Enjektörden sonra bujileri ege yardımıyla temizlenir ve yanma odası kapatılır. Yanma odasından sonra zehirli gazı dışarı atan fan motoru yatakları temizlenir. Fan motoru temizlendikten sonra fan motoru çevrilerek sesi kontrol edilir. Fan motorunun sesinde sorun varsa yatakları yağlanır daha sonra hava prostatı hortumları çıkarılıp temizlenir. Prostat temizlendikten sonra içindeki tozlar temizlenir. Kombi alt kısmında bulunan su giriş vanası kapatılır. Vana kapatıldıktan sonra herhangi bir yerden sıcak su açılarak genleşme tankının içindeki su boşaltılır. Su boşaldıktan sonra petek dönüş borusu üzerindeki fitre çıkarılır dışarda güzelce temizlendikten sonra tekrar yerine takılır. Kombi genleşme tankı tıpası çıkarılır ve saatle içindeki gaz ölçülür eksik görülürse gaz basılır. Genleşme tankına gaz basıldıktan sonra su vanası açılır ve kombiye su doldurulur. Su seviyesi bir buçuk olunca su doldurma işlemi bitirilir. Kombi çalıştırılır ve yanma ayarları kontrol edilir gerekirse yüksek ve kısık alev ayarları yapılır. Alev ayarlarından sonra bakım işlemi bitmiştir. Kombi kapakları kapatılıp bakım etiketi yapıştırılır ve artık kombinizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 BAKIM VİDEOSU için https://www.youtube.com/watch?v=sT5JY-oAmHs&t

BOSCH KOMBİ BAKIM ÜCRETİ modellere göre farklılık göstermemektedir. Bakım yapılırken yukardaki aşamaların yapılıp yapılmadığından emin olun. Piyasada kombi bakımı diye gelip sadece kapağını açıp tozunu alarak bakım yaptık diyenlere itibar etmeyin.  Bunlar kombi bakımı yapmaz sadece paranızı alıp giderler. Gerçek anlamda yapılmayan kombi bakımı sağlığınıza zarar verebilir. Bunanla beraber kombinizin arızalanmasını da önlemez yani kombi bakımı için verdiğiniz para boşa gider. Kombi bakımı herkes tarafından yapılamaz bu işte tecrübesi olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Tecrübesiz kişiler tarafından yapılan bakım kombinin ömrünü uzatmak yerine kısalta bilir. Yıllık bakım üçreti öğrenmek için bizi 0212 472 99 99 - 0535 610 63 00 – 0544 472 99 98 nolu telefonlardan ustam servisten ulaşabilirsiniz.


İlçemizde hizmet verdiğimiz bölgeler Bahçelievler, Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Kocasinan, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Şirinevler, Yenibosna, Zafer

Hemen Servis Çağırın

;