Bahçelievler Beko Buzdolabı Servisi

Bahçelievler Beko Buzdolabı Servisi

BEKO BUZDOLABI  SERVİS olarak teknik elemanlarımızla yerinde servis hizmeti vermekteyiz. Yeni servis araçlarıyla siz müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Beko ülkemizde üretim yapan yerli firmalardan biridir. Beko BEYAZ EŞYA ülkemizdeki fabrikasında BUZDOLABI ,  ANKASTRE, DERİN DONDURUCU , KURUTMA MAKİNESİ, ÇAMAŞIR MAKİNESİ, KLİMA, ASPİRATÖR, ANKASTRE OCAK, ANKASTRE DAVLUMBAZ gibi ürünler üretmektedir. Bu ürünleri ülkemizde üretip hem TÜRKİYE’DE satmakta hem de yurt dışına özellikle AVRUPAYA ihraç etmektedir. BEKO BUZDOLABI SERVİS olarak  İSTANBUL’UN tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz.

BEKO SERVİS olarak teknik elemanlarımızı sürekli gelişleri için kurslar verilmektedir. Bu kurslar sayesinde siz müşterilere en iyi hizmeti sunmaktadır. Beko markasıyla ilgili BUZDOLABI YEDEK PARÇA siparişi için bize danışa bilirsiniz. Beko buzdolabı evlerimizde en çok kullandığımız eşyalardandır. Buzdolabı yaz kış demeden sürekli çalışmaktadır.

Bu çok çalışması neticesinde BEKO BUZDOLABI ARIZALARI meydana gelmektedir. Buzdolabı arızaları arasında en çok karşılaştığımız arızaların başında BUZDOLABI ÇIT SESİ geliyor şikayetidir. BUZDOLABI ÇIT SESİ şikayeti birkaç sebepten yapabilir bunların başında gaz dolaşım sesi olabilir. Buzdolabı çalıştığında önce soğutucu kompresörü kontrol edin kompresör pistonları bozulmuşsa çıt sesi yapar. Bir diğer sebebi ise kompresör çalıştığı zaman kompresörle beraber çalışan kompresörü soğutmaya yarayan kondanser fan motoru çalıştığında yapıyor olabilir .Bu fan motorundan birde buzdolabı içinde üstü dondurucu olan modellerde üst kısımda evap fan motoru vardır. Buzdolabı evap fan motoru alt veya üst kapıyı açınca durur kapıyı  kapatınca tekrar çalışır. ÇIT SESİ kapılardan biri açtığınızda duruyorsa ya fan motorunuz arızalı yada fan motorunuzun çalıştığı yerde aşırı buz yapmıştır. Buzdolabı aşırı buz yapması normal değildir böyle bir şey buzdolabı bozulmuş demektir. Beko buzdolabı arıza olmadan da bu çıt sesi yapabilir bunun sebebi buzdolabı çalıştığında kompresör gazı basar ve bu gaz kondanserden geçer kondanserden geçen gaz ısınarak drayere gider drayerde temizlenen gaz drayerden  kılcal boru yardımıyla evapa gider evapta bu gaz şekil değiştirerek evapta soğuma meydana gelir. Evapta belli bir süre sonra buzlanma meydana gelir bu yüzden buzdolabı  sekiz saatte bir evaptaki buzu eritmek için evap rezistansı ve oluk rezistansına  elektrik verir. Buzdolabı eritme  esnasında durmuş olur ve sadece eritme yapar. Bu eritmeyi yaparken aynı nasıl bir buza sıcak su döktüğünüzde çat çut sesi geliyorsa dolabınızda  aynı sesi yapar. Beko buzdolabı bu sesi gündüz duymaya bilirsiniz çünkü ortam sesi yüksek olduğundan duyamazsınız ama geçe ortam sessiz olduğundan bu sesi çok rahat duyabilirsiniz bu ses çok normal bir sestir NOFROST buzdolabı özelliğidir .Yukarıdaki anlattığımız sebeplerden dolayı arızalı değil normal çalışma şeklidir.

DERECE AYARLARI  en ideali dondurucu -18 C soğutucu +4 C olmalıdır. KAPAR YÖNÜ DEĞİŞİMİ yapılmasında en büyük sebep müşterilerin buzdolabı kapılarının bir yere değmesi sebebindendir. . KAPAK YÖNÜ DEĞİŞİMİ bazı modellerde ek parça gerektirmektedir.


İlçemizde hizmet verdiğimiz bölgeler Bahçelievler, Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Kocasinan, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Şirinevler, Yenibosna, Zafer

Hemen Servis Çağırın

;